Resultater & Diplomer

2021

Resultater & Diplomer

2021

Deltagerliste

 

Distance: Lundeborg – Egense
Navn Tid
01 Camilla Nielsen 4:26:02
02 Carsten Friis 4:19:19
03 Christian Hamann 5:01:55
04 Christian Syversen 4:34:43
05 Connie Kjølby 4:26:03
06 Danny Petersson 4:33:45
07 Dorthe Roslev 5:58:35
08 Heidi Egeberg Johansen 4:19:19
09 Jan Jakobsen 4:07:00
10 Jane Laulund Dideriksen 4:34:12
11 Jens Mogensen 4:35:43
12 Kenneth Banke 3:55:09
13 Kenneth Guldhammer 4:33:48
14 Kyri Damgaard 4:59:23
15 Lars Bo Christiansen 4:55:00
16 Lars Svaneberg Tuxen 4:34:43
17 Lisbeth Billeskov Hansen 4:59:23
18 Maren Skau 4:26:06
19 Michael Brødsted 5:58:35
20 Morten Andersen 4:34:12
21 Peter Regius Møller 4:34:12
22 Preben Martinussen 3:57:26
23 René Morthorst Løvendahl 5:01:55
24 Sander V. Møller 4:49:15
25 Simon Frandsen 4:07:00
26 Steen Christiansen 4:34:24
27 Vagn Kirkelund 4:20:00

 

 

Distance:  Egebjerg bakke – Fåborg – Svanninge bakker
Navn Tid
01 Camilla Nielsen 4:34:00
02 Carsten Friis 4:16:31
03 Dorthe Roslev 5:55:00
04 Jan Jakobsen 4:15:29
05 Jens Mogensen 5:05:34
06 Jørn Jensen 6:16:54
07 Kenneth Banke 4:15:29
08 Kenneth Guldhammer 5:05:00
09 Kevin Vilhelmsen 5:05:34
10 Klaus Granhøj 6:24:30
11 Kyri Damgaard 5:06:02
12 Lars Svaneberg Tuxe 5:05:34
13 Lene Riis Thøgersen 6:29:38
14 Lisbeth Billeskov Hansen 5:06:02
15 Maren Skau 4:34:00
16 Marion Bald Rasmussen 4:54:20
17 Mette Kirstine Ernstsen 5:46:00
18 Michael Brødsted 5:55:00
19 Morten Andersen 5:05:34
20 Peter Regius Møller 5:05:34
21 Preben Martinussen 4:18:07
22 René Morthorst Løvendahl 4:34:00
23 Sander V. Møller 5:12:19
24 Simon Frandsen 4:15:24
25 Steen Christiansen 5:01:20
26 Vagn Kirkelund 5:32:44

 

Distance: Falsled – Svanninge – Falsled
Navn Tid
01 Christian Hamann 4:59:48
02

Jane Laulund Dideriksen

DNF = Ofrede sig for Tuxen – TAK!

“DNF”
03 Jens Mogensen 5:15:31
04 Jesper Duus 4:47:58
05 Jesper Steen Olsen 5:19:49
06 Karen Gad 5:15:31
07 Kenneth Guldhammer 5:19:44
08 Kevin Vilhelmsen 5:19:43
09 Kyri Damgaard 5:27:49
10 Lars Svaneberg Tuxen DNF
11 Lisbeth Billeskov Hansen 5:27:49
12 Marion Bald Rasmussen 4:53:53
13 Mikael Lassen 5:41:20
14 Morten Andersen 5:19:50
15 Peter Regius Møller 5:19:43
16 Preben Martinussen 4:36:55
17 René Morthorst Løvendahl 4:59:48
18 Simon Frandsen 4:20:58
19 Solvej Oltmann 5:40:02

 

 

 

Distance: Lohals – Rudkøbing
Navn Tid
01 Camilla Nielsen 4:45:33
02 Carsten Friis 4:28:24
03 Christian Hamann 4:36:55
04 Connie Kjølby 4:39:52
05 Dorthe Roslev 6:12:40
06 Ib Jensen 5:15:06
07 Jan Jakobsen 4:17:59
08 Jens Mogensen 4:36:28
09 Jørgen Steen Nielsen 5:14:48
10 Jørn Jensen 5:59:25
11 Kenneth Guldhammer 4:36:54
12 Klaus Grønhøj 6:12:40
13 Kyri Damgaard 5:14:39
14 Lene Riis Thøgersen 6:19:00
15 Lisbeth Billeskov Hansen 5:14:39
16 Lone Friis 5:14:39
17 Maren Skau 4:23:43
18 Marion Bald Rasmussen 4:36:40
19 Martin Ramsgård 5:48:14
20 Michael Brødsted 5:25:00
21 Peter Hazell 4:17:59
22 Peter Regius Møller 4:56:22
23 René Morthorst Løvendahl 4:56:22
24 Ricky Andersen 4:17:59
25 Steen Christiansen 4:29:32
26 Viktor Cherednikov 3:58:03

 

Distance: Tullebølle – Skovsbo
Navn Tid
01 Bente Morild 6:18:52
02 Camilla Nielsen 4:47:04
03 Carsten Friis 4:38:15
04 Christian Hamann 4:51:22
05 Connie Kjølby 5:08:09
06 Dorthe Roslev 6:18:52
07 Gitte Schack 5:35:24
08 Holger Hansen 4:31:08
09 Ib Jensen 4:47:04
10 Jan Jakobsen 4:19:22
11 Jens Mogensen 4:47:04
12 Jesper Duus 4:19:22
13 Lars Svaneberg Tuxen 5:08:09
14 Lisbeth Billeskov Hansen 5:16:08
15 Morten Andersen 4:35:11
16 René Morthorst Løvendahl 4:51:22
17 Sander V. Møller 5:08:45
18 Steen Christiansen 4:38:15
19 Søren Kuhlmann Jensen 4:35:11
20 Tina Mundt Larsen 5:35:24
21 Trine Dydensborg 5:16:08
22 Troels Nielsen 4:22:53
23 Ulrik Pihl 4:35:11
24 Vagn Kirkelund 4:47:04
25 Mette Kirstine Ernstsen DNF
26 Maren Skau DNS
27 Poul Lundgren Rasmussen DNS

 

Diplomer

Sådan får du dit diplom:

  • Tryk på ikon
  • Find siden med dit navn
  • Udskriv Aktuel side