Resultater & Diplomer

2022

Resultater & Diplomer

2022

Deltagerliste

 

Distance: Falsled – Svanninge bakker – Falsled
Navn Tid
01 Bent Bühl Hansen 4:54:47
02 Christian Hamann 4:19:00
03 Connie Kjølby 5:02:47
04 Danny Pettersson 5:10:16
05 Eg Groa 4:10:00
06 Ella Lisser Kuhlmann 6:36:15
07 Ib Jensen 5:14:28
08 Jan Jakobsen 4:16:40
09 Joan Aaskov Rasmussen 4:54:47
10 Kenneth Banke 4:16:40
11 Lars Svaneberg Tuxen 5:15:54
12 Lars Tinus 4:28:48
13 Lena Nørgaard 4:16:40
14 Lone Friis 5:58:17
15 Ole Rasmussen 4:52:19
16 Peter Regius Møller 5:15:54
17 Ricky Batman Andersen 4:57:04
18 Simon Frandsen 4:16:40
19 Stig Kuhlmann 6:36:15
20 Tina Mundt Larsen 5:14:28
21 Ulrik Pihl 5:15:54
22 Vagn Kirkelund 5:02:47
23 Jørn Jensen DNF
24 Lene Riis Thøgersen DNF
25 Maren Skau DNS
26 Michael Brødsted DNS

 

 

Distance:  Svanninge bakker – Fåborg – Egebjerg bakke
Navn Tid
01 Bent Bühl Hansen 4:50:25
02 Carsten Friis 5:10:14
03 Carsten Rasmussen 3:35:28
04 Connie Kjølby 4:50:40
05 Danny Petersson 5:09:44
06 Henrik Jervelund 5:03:05
07 Jan Jakobsen 4:23:45
08 Jens Thygesen 4:35:28
09 Joan Aaskov Rasmussen 4:50:25
10 Kenneth Banke 4:23:45
11 Kyri Damgaard 5:44:18
12 Lars Svaneberg Tuxen 5:10:14
13 Lars Tinus 4:33:24
14 Lena Nørgaard 4:30:12
15 Lisbeth Billeskov Hansen 5:44:18
16 Mikkel Hansen 3:23:50
17 Peter Regius Møller 5:10:14
18 Rikke Aabjerg Lauesen 4:30:20
19 Simon Frandsen 4:23:45
20 Steen Christiansen 4:42:33
21 Vagn Kirkelund 5:08:44
22 Klaus Grønhøj DNF
23 Lene Riis Thøgersen DNF
24 Jørn Jensen DNS
25 Maren Skau DNS

 

Distance: Egense – Lundeborg
Navn Tid
01 Anders Torbjørn Møller 4:50:45
02 Christian Hamann 4:19:53
03 Connie Kjølby 4:48:36
04 Danny Petterson 4:45:40
05 Henrik Jervelund 5:06:03
06 Ib Jensen 4:48:55
07 Jan Jakobsen 3:59:32
08 Joan Aaskov Rasmussen 4:51:51
09 Kevin Vilhelmsen 5:00:08
10 Klaus Grønhøj 6:16:26
11 Lars Bo Christiansen 4:38:50
12 Lars Svaneberg Tuxen 5:00:07
13 Lars Tinus 4:50:45
14 Lena Nørgaard 4:19:10
15 Lene Riis Thøgersen 6:04:56
16 Lisbeth Billeskov Hansen 4:52:00
17 Marion Bald Rasmussen 4:52:29
18 Morten Andersen 4:59:47
19 Ole Rasmussen 4:54:00
20 Peter Kjeldmann 4:38:49
21 Peter Regius Møller 4:48:36
22 Simon Frandsen 4:01:40
23 Troels Nielsen 4:22:08

 

 

 

Distance: Skovsbo – Tullebølle
Navn Tid
01 Connie Kjølby 5:20:32
02 Eg Groa 3:58:40
03 Eric Mills 5:45:09
04 Henrik Jervelund 5:04:41
05 Ib Jensen 5:28:57
06 Jane Laulund Dideriksen 5:13:15
07 Jørgen Steen Nielsen 5:54:00
08 Lars Svaneberg Tuxen 5:20:32
09 Lars Tinus 4:28:10
10 Lena Nørgaard 4:49:15
11 Lene Riis Thøgersen 6:04:27
12 Morten Andersen 5:13:11
13 Peter Regius Møller 5:13:11
14 Simon Frandsen 4:49:15
15 Thomas Larsen 4:49:15
16 Tina Mundt Larsen 5:28:57
17 Jesper Steen Olsen DNF
18 Viktor Cherednikov DNF
19 Danny Petterson DNS

 

Distance: Rudkøbing – Lohals
Navn Tid
01 Bent Bühl Hansen 5:29:30
02 Connie Kjølby 5:52:01
03 Eetu Keski-Levijoki 4:52:08
04 Gitte Schack 6:43:52
05 Henrik Jervelund 6:08:06
06 Jan Jakobsen 4:46:48
07 Kenneth Banke 4:46:48
08 Lars Svaneberg Tuxen 6:08:06
09 Lars Tinus 5:10:16
10 Lars Ulriksen 5:27:00
11 Lena Nørgaard 5:12:26
12 Lisbeth Billeskov Hansen 5:29:30
13 Marion Bald Rasmussen 5:30:37
14 Maud Hjortshøj 5:35:07
15 Morten Andersen 6:08:06
16 Ole Rasmussen 5:30:37
17 Peter Hazell 5:26:45
18 Simon Frandsen 4:46:48
19 Stig Kuhlman 6:32:32
20 Tina Mundt Larsen 6:43:52
21 Andrew Rodda DNS
22 Ella Lissner Kuhlman DNS
23 Viktor Cherednikov DNS

 

Diplomer

Sådan får du dit diplom:

  • Tryk på ikon
  • Find siden med dit navn
  • Udskriv Aktuel side